flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА поведінки громадян

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

рішенням зборів суддів Ленінського районного суду м. Кіровограда

від 06 липня 2017р. № 21

 

 

 

 

ПРАВИЛА

поведінки громадян (відвідувачів) у приміщеннях

Ленінського районного суду м. Кіровограда

 

  1. Загальні положення

1.1 Ці Правила визначають поведінку громадян в приміщеннях Ленінського районного суду м. Кіровограда ( далі - суд).

1.2 Правила розроблені згідно з нормами діючого законодавства (є пропозиція конкретизувати: Закону України «Про судоустрій та статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення), регламентуючими відправлення правосуддя судами України, а також іншими нормативно - правовими актами з метою:

 

  1. Визначення термінів

У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

2.1 Під приміщенням суду розуміється окремо розташована частина будівлі, в якому знаходяться зали для проведення судових засідань, службові кабінети для суддів та працівників апарату суду, коридори, а також інші приміщення, які необхідні для забезпечення діяльності суду (службові приміщення).

2.2 Під залом судового засідання розуміється приміщення призначене для проведення судового засідання.

2.3 Відвідувачем суду визнається будь-яка фізична особа, яка тимчасово знаходиться в будівлі (приміщенні) суду, як учасник судового процесу, а також у зв'язку з виконанням службових обов'язків, для якої суд не є постійним місцем роботи.

 

  1. Заходи безпеки в суді -

3.1 3 метою попередження та запобігання адміністративних правопорушень, забезпечення власної безпеки суддів, працівників апарату суду і відвідувачів:

- заборонено внесення громадянами у приміщення суду будь - яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в'язальних спиць, тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь - яких видів газової зброї (пістолетів, газових балоні тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних засобів, консервів у металічній та скляній тарі, будь - яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв.

- заборонено проходження до приміщення суду з собаками, котами та іншими домашніми чи хижими тваринами та птахами.

- заборонено проходження до приміщення суду громадян з будь - якими візками, велосипедами та сумками, валізами чи іншими предметами розміром більш як: 60 см х 40см х 20 см ( крім портфелів, папок та дамських сумок).

3.2  Фотографування та відео - зйомка із застосуванням стаціонарної апаратури приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду, у цих випадках проходження до приміщення суду з відео- та фото- апаратурою можливе з дозволу голови суду.

Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.

Обмеження, встановлені положеннями Кримінального процесуального кодексу України:

Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду (ч. 6 ст. 27 КПК України).

Обмеження встановлені положеннями Цивільного процесуального кодексу України:

Учасники цивільного процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові записи, а також використовувати портативні аудіотехнічні пристрої. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі (ч. 8 ст. 6 ЦПК України).

Обмеження встановлені Кодексом адміністративного судочинства України:

Особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень (ч. 8 ст. 12 КАС України).

3.3 Проходження громадян у приміщення суду здійснюється при умовах дотримання наступних вимог:

- після перевірки з використанням технічних засобів, визначаючих наявність у відвідувачів предметів і речовин, заборонених к пропуску в приміщення суду:

- при наявності у відвідувачів документа, засвідчуваного його особу;

- з дозволу судді, керівника апарату суду або працівників апарату суду.

 

4.Порядок проходження громадян :

4.1 Вхід у приміщення суду доступний протягом робочого часу суду:

понеділок, вівторок, середа, четвер - з 09.00 до 18.00 години; п'ятниця - з 09.00 до 16.45 години, окрім обідньої перерви з 13.00 до 13.45 години.

Доступ до суду мають:

4.2 До приміщення суду з дозволу голови суду, судді або начальника структурного підрозділу допускаються працівники прокуратури, судді у відставці, адвокати, співробітники Служби безпеки України, МВС України, посадові особи органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, за умови пред'явлення службових посвідчень, народні депутати України, а також інші працівники підприємств, установ та організацій у службових питаннях.

4.3 Отримання копій процесуальних документів, здачі заяв, скарг, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь - яких інших документів здійснюється через канцелярію суду.

Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється в канцелярії суду.

 

  1. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду

5.1 Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками апарату суду з метою з'ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників апарату суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань є недопустимим.

5.2 Не допускається відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Неповнолітні діти віком до 16 років можуть знаходитись у приміщенні суду тільки у супроводженні близьких родичів, опікунів або педагогів (інших супроводжуючих осіб).

 

  1. Порядок пропуску громадин до приміщення суду

6.1 Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб допускаються у приміщення залу суду за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику - за розпорядженням судді, помічника судді або секретаря судового засідання чи судового розпорядника.

6.2 Учасники судового процесу та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи. Особи, які прибули для участі у розгляді справи, та слухачі супроводжуються до зали судового засідання секретарем судового засідання чи судовим розпорядником. При цьому як учасники судового процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути приміщення суду після закінчення судового засідання.

6.3 Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду, заступника голови суду допускаються у приміщення суду у дні та години особистого прийому.

6.4 Особи, які прибули до суддів чи працівників апарату суду у приватних питаннях, допускаються до приміщення суду за розпорядженнями голови суду, суддів та керівника апарату суду.

 

  1. Права та обов'язки відвідувачів суду

7.1 Відвідувачі суду мають право:

7.1.1 Заходити у приміщення суду як учасники судового процесу, свідки, а також у зв'язку з виконанням службових обов'язків.

7.1.2. Заходити у приміщення суду, канцелярію суду для здачі позовних заяв, апеляційних скарг, заяв, клопотань, інших документів, для отримання копій процесуальних документів та будь-яких інших документів.

7.1.3 Прибути на особистий прийом до голови суду, заступника голови суду, в дні та години, встановлені у суді.

7.1.4 За власним бажанням бути присутнім у залі судового засідання, якщо судове засідання не оголошено закритим.

7.1.5 Бути присутнім в приміщенні суду тільки у робочий час, а в іншій час - за дозволом голови суду, судді, при умові проведення в цей час судового засідання.

7.1.6 Учасники судового процесу, при наявності підстав, мають право звертатися за допомогою до судових розпорядників щодо питань припинення порушень громадського порядку.

7.1.7 Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої.

7.1.8 Знайомитись із зразками судових документів, які знаходяться на стендах, отримувати інформацію про дату та час розгляду судових справ, які знаходяться у провадженні суду.

7.2. Відвідувачі суду зобов'язані:

7.2.1 Дотримуватися встановленого порядку діяльності судів і норми поведінки у громадських містах.

7.2.2 Виконувати вимоги суддів, працівників апарату суду з питань дотримання громадського порядку та цих Правил, не допускати порушень громадського порядку.

7.2.3 Виконувати законні вимоги суддів, працівників апарату суду.

7.2.4 Дотримувати чергу на особистому прийомі до керівництва суду та в канцелярії суду.

7.2.5 Повідомляти секретарю судового засідання про власну явку до суду згідно з викликом в якості учасника судового процесу.

7.2.6 До виклику в зал судового засідання знаходитись на місці, вказаному секретарем судового засідання або судовим розпорядником.

7.2.7 Мати охайний зовнішній вигляд. Не допускається присутність у приміщенні суду у шортах, майках, топіках, міні – спідницях, одязі з прозорих тканин, з відкритими частинами тіла, у пляжному вигляді та без взуття.

7.2.8 У залах судових засідань під час розгляду справ відвідувачі, учасники процесу та слухачі зобов'язані виконувати вимоги головуючого судді; слухачі – дотримуватися тиші під час ведення судового процесу, виходити та заходити до зали судового засідання, у якому розглядається справа, виключно з дозволу головуючого.

7.2.9 Слухачі та учасники судового процесу під час розгляду судової справи відключити мобільні телефони.

7.2.10 Дбайливо ставитися до майна суду, не смітити, дотримуватися тиші і порядку в приміщенні.

 

  1. В приміщенні суду відвідувачам заборонено:

8.1 Перебувати в службових приміщеннях або в залах судових засідань без дозволу судді, працівника апарату суду.

8.2 Виносити зі спеціально відведеного приміщення суду справи та документи, отримані для ознайомлення, а також майно суду.

8.3 Вилучати зразки судових документів з дошки для оголошень суду, а також розміщувати на ній власні об'яви.

8.4 Знаходитись в будівлі (приміщенні) суду у неохайному вигляді, який порушує норми моральності у громадських місцях.

8.5 Палити та розпивати спиртні напої, вживати наркотичні та токсичні речовини.

8.6 Порушувати громадянський порядок.

8.7 Голосно розмовляти.

8.8 Користуватися мобільними телефонами в залі судових засідань під час розгляду справи (відступ від даного правила можливий лише з дозволу головуючого суді у справі).

8.9 Висловлювати будь-які образи на адресу суддів, працівників апарату суду, інших учасників судового розгляду та відвідувачів суду.

8.10 Проводити відео - , фотозйомку та аудіо запис закритого судового засідання.

8.11 Пошкоджувати приміщення суду та майно суду.

8.12 Під час розгляду справи розмовляти, допускати будь - які вислови на адресу суду чи учасників процесу, будь - яким іншим чином порушувати порядок у судовому засіданні чи виражати неповагу до суду або порушувати встановлені у суді Правила.

  1. Відповідальність за порушення вищевказаних Правил:

9.1 У випадку порушення встановлених у суді Правил поведінки у приміщенні суду голова суду, судді, працівники апарату суду мають право робити порушникам зауваження, а також вживати заходів до усунення (запобігання) порушень відповідно до наявних повноважень.

9.2 Порушник може бути видалений із зали судового засідання за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

9.3 У випадку прояву неповаги до суду, на порушника складається протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

9.4 За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, винна особа може бути притягнута у встановленому порядку до адміністративної відповідальності за ст. 1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

9.5 У випадку навмисного знищення або пошкодження майна та інших матеріальних цінностей суду на винних осіб, у порядку, передбаченому діючим законодавством України, покладається обов'язок відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.

  1. Прикінцеві положення

10.1 Дані Правила поведінки громадян у суді вводяться у дію з моменту їх затвердження.

10.2 Зміст Правил поведінки громадян у суді доводиться до відома громадян, які відвідують приміщення суду, шляхом розміщення на дошці об'яв суду для загального ознайомлення та на офіційній сторінці Ленінського районного суду м. Кіровограда на веб-порталі «Судова влада України» в мережі Інтернет.