Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Увага, суд перейменовано з Ленінський районний суд м.Кіровограда
ЗАТВЕРДЖЕНО
Загальними зборами трудового колективу
Подільського районного суду м. Кропивницького
протокол № 1 від 13.06.2025
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового та службового розпорядку
Подільського районного суду міста Кропивницького
1.1. Правила внутрішнього трудового та службового розпорядку (в подальшому — Правила) мають на меті забезпечити зміцнення трудової дисципліни, раціональне використання робочого часу, високу якість та підвищення продуктивності праці і ефективність діяльності Подільського районного суду м. Кропивницького.
1.2. Трудова дисципліна в Подільському районному суді м. Кропивницького забезпечується створенням необхідних організаційних умов для нормальної високоефективної роботи, творчим та свідомим ставленням до праці, методами переконання, а також заохоченням за сумлінну працю.
1.3. Правила для працівників суду розроблено відповідно до статті 43 Конституції України та з урахуванням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.
1.4. Питання застосування цих Правил вирішуються головою суду та керівником апарату в межах наданих повноважень, якщо інше не передбачено діючим законодавством. Трудовий колектив в межах своїх повноважень також бере участь у їх розгляді.
2.1. Судді повинні бути прикладом неухильного дотримання принципу верховенства права і вимог закону, та дотримуватись Кодексу суддівської етики.
2.2.Працівники апарату суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки, принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.
2.3. Працівники апарату суду повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
2.4. Працівники апарату суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.
3.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів
3.1.1 Порядок зарахування суддів до штату суду та виключення їх зі штату здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про обрання, переведення на посаду судді чи звільнення з посади судді.
3.2. Порядок призначення та звільнення працівників апарату суду
3.2.1. Призначення на посади керівника апарату суду та його заступника, їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області за погодженням з головою суду.
3.2.2. Прийняття працівників апарату суду на державну службу здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу».
3.2.3. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників патронатної служби здійснюється із урахуванням вимог, встановлених Положенням про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України.
3.2.4. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників, які виконують функції з обслуговування, та робітників з обслуговування суду здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України.
3.2.5. При прийнятті на роботу від особи, що приймається на роботу вимагається:
У разі необхідності можуть вимагатися інші документи, передбачені законодавством. Забороняється вимагати при прийомі на роботу, документи, надання яких не передбачено законодавством.
3.2.6. При прийнятті на роботу до апарату суду працівникові може встановлюватися випробування згідно чинного законодавства. Умова про випробування зазначається в наказі про прийняття на роботу.
3.2.7. Працівники апарату суду приймаються на роботу та звільняються з роботи на підставі наказу керівника апарату суду, який оголошується або доводиться до ознайомлення працівнику апарату суду під підпис
У наказі про прийняття на роботу має бути вказано назву посади згідно з штатним розписом, дата зарахування на роботу, ранг, встановлений у межах відповідної категорії посад - для осіб, які приймаються на державну службу, та умови оплати праці.
3.2.8. При прийнятті на роботу до Подільського районного суду м. Кропивницького завідувач сектору по роботі з персоналом зобов’язаний:
3.2.9. При прийнятті на роботу до Подільського районного суду м. Кропивницького відповідальна особа за пожежну безпеку зобов’язана ознайомити працівників суду з вимогами з питань дотримання техніки безпеки, протипожежної охорони, охорони праці.
3.2.10. Переведення працівників апарату суду, звільнення їх з посади або припинення державної служби здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством. Днем звільнення вважається останній день роботи.
4.1. Основні права та обов’язки судді
4.1.1. Права та обов’язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом суддівської етики та іншими законами України.
4.2 Основні права та обов’язки працівників апарату суду
4.2.1. Працівники апарату суду мають право на:
Працівники апарату суду також реалізують інші права, визначені Конституцією України, законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», законодавством про працю України, та посадовими інструкціями працівників апарату суду.
4.2.2. Працівники апарату суду не мають права передоручати виконання своїх функціональних обов’язків іншим працівникам без відома керівництва суду.
4.2.3. Працівники апарату суду зобов’язані:
4.2.4. Конкретний перелік посадових обов’язків працівників апарату суду визначається посадовою інструкцією працівника апарату суду.
4.2.5. Працівникам апарату суду забороняється палити та розпивати алкогольні напої в приміщенні суду.
5.1. Обов’язки голови суду визначені статтею 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
5.2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, інформує збори суддів про свою діяльність.
5.3. Керівник апарату суду зобов’язаний:
6.1. Тривалість робочого часу суддів та працівників апарату суду становить 40 годин на тиждень.
6.2. У суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер – по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця – 7 годин; вихідні дні – субота і неділя.
Робочий час з понеділка по четвер триває з 08 години 30 хвилин до 17 години 15 хвилин, у п’ятницю – з 08 години 30 хвилин до 16 години 00 хвилин.
Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого часу скорочується на одну годину, якщо інше не передбачено законодавством.
6.3. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 30 хвилин і триває з 12 години 30 хвилин до 13 години 00 хвилин.
6.4. В разі необхідності зміни встановленого режиму роботи окремим працівникам апарату суду без зміни загальної тривалості робочого часу це питання вирішується керівником апарату Подільського районного суду м. Кропивницького в індивідуальному порядку.
6.5. Залучення працівників суду до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за письмовим наказом голови та/або керівника апарату суду.
Робота в зазначені дні (час) компенсується працівникам суду відповідно до чинного законодавства.
6.6. Облік робочого часу ведеться у Подільському районному суді м. Кропивницького відповідальною особою у формі табеля обліку робочого часу.
6.7. Вихід державного службовця за межі адміністративної будівлі державного органу у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника.
6.8. Для державного службовця обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу.
7.1. У разі тимчасової втрати працездатності працівник суду повідомляє про це безпосереднього керівника, сектор по роботі з персоналом Подільського районного суду м. Кропивницького та/або керівництво суду протягом першої години робочого часу робочого дня.
7.2. Працівник суду повідомляє про свою відсутність на роботі засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.
У разі відсутності на робочому місці працівника апарату суду та неповідомлення останнім поважності причин своєї відсутності безпосереднім керівником за участю працівників апарату суду та сектору по роботі з персоналом складається акт про відсутність працівника апарату суду на робочому місці.
Працівники апарату суду зобов’язані надати докази поважності причин своєї відсутності на робочому місці та, у разі їх відсутності - письмові пояснення на ім’я керівника апарату суду та на ім’я безпосереднього керівника.
У разі недотримання працівником апарату суду вимог абзацу третього цього пункту безпосереднім керівником за участю працівників ввіреного структурного підрозділу складається акт про відмову надати письмові пояснення або докази поважності причин своєї відсутності на робочому місці.
8.1. За сумлінну, ефективну працю, зразкове виконання службових обов'язків, високий професіоналізм, проявлену ініціативу, творчий підхід до виконання службових завдань та значний внесок у зміцненні стану організаційного забезпечення діяльності суду до працівників апарату суду можуть бути застосовані такі заохочення:
8.2. Відомості про заохочення працівників апарату заносяться до трудової книжки працівника.
8.3. Заохочення не застосовуються до працівників апарату суду протягом строку застосування до нього дисциплінарного стягнення.
9.1. Дисциплінарне провадження щодо судді
9.1.1. Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
9.2. Відповідальність працівників апарату суду
9.2.1. За порушення трудової, службової та виконавської дисципліни, перевищення своїх повноважень, бездіяльність або недобросовісне використання наданих прав, невиконання або неналежне виконання планів роботи суду, завдань та обов’язків, визначених посадовою інструкцією, вимог законодавства та локальних нормативно-правових актів суду, порушення цих Правил тощо до працівника апарату суду можуть бути застосовані заходи дисциплінарного стягнення у порядку та на умовах, визначених законодавством.
9.2.2. До державного службовця за вчинення ним дисциплінарного проступку може бути застосовано один із таких видів дисциплінарного стягнення як зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади державної служби.
Дисциплінарне стягнення до державного службовця накладається у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
9.2.3 До інших працівників апарату суду за вчинення ними дисциплінарного проступку може бути застосовано один із таких видів дисциплінарного стягнення як догана або звільнення у порядку, визначеному законодавством про працю України.
9.2.4. Дисциплінарні стягнення до державних службовців та інших працівників Подільського районного суду м. Кропивницького застосовуються керівником апарату суду.
9.2.5. При застосуванні стягнення враховується тяжкість дисциплінарного проступку, обставини, при яких він вчинений, попередні робота та поведінка працівника апарату суду.
9.2.6 Наказ про застосування стягнення із зазначенням мотивів його застосування оголошується працівнику під розписку у триденний строк. Оскарження наказу про застосування дисциплінарного стягнення провадиться в установленому законодавством порядку.
10.1. Нормативно-правові акти державних органів у системі правосуддя, які здійснюють організаційне та методичне забезпечення діяльності органів судової влади, рішення органів суддівського самоврядування доводяться до відома суддів та працівників апарату суду шляхом ознайомлення у паперовій чи електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення або шляхом розміщення в мережевій папці суду згідно з дорученням керівництва суду.
10.2. Організаційно-розпорядчі документи суду доводяться до відома суддів та працівників апарату суду сектором по роботі з персоналом під підпис.
10.3. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома суддів та працівників апарату суду шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційних вебсайтах відповідних органів державної влади.
11.1. У суді створюються безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.
Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки здійснює особа, на яку наказом голови суду покладені відповідні обов’язки та функції.
11.2. Судді та працівники апарату суду повинні дотримуватися правил техніки безпеки, вимог з охорони праці, санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
11.3. Умови праці на робочому місці та санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
12.1. У день припинення повноважень судді секретар судового засідання зобов’язаний передати нерозглянуті судові справи до відділу документообігу та організаційного забезпечення суду.
Факт передачі судових справ засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується секретарем судового засідання відповідальною особою за здійснення розподілу справ, що приймає судові справи та затверджується керівником апарату суду.
Один примірник акта видається судді, повноваження якого припинено, інший примірник долучається до номенклатурної справи.
12.2. Суддя у день відрахування зі штату суддів суду зобов’язаний передати матеріальні цінності суду матеріально відповідальній особі суду.
Факт передачі матеріальних цінностей засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується суддею, якого відраховують зі штату суддів суду та відповідною матеріально відповідальною особою суду, що приймає матеріальні цінності.
Один примірник акта видається судді, якого відраховують зі штату суддів суду, інший примірник залишається у відповідної матеріально відповідальної особи.
12.3. Працівник апарату суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи (документи) і довірені у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, матеріальні цінності суду безпосередньому керівнику чи іншому працівнику апарату суду (або відповідній матеріально відповідальній особі суду), визначеному керівником апарату суду.
Факт передачі справ (документів) та матеріальних цінностей засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується працівником апарату суду, що передає та приймає справи (документи), відповідною матеріально відповідальною особою суду та завідувачем сектору по роботі з персоналом. Один примірник акта видається працівнику апарату суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи такого працівника апарату суду.
12.4. У разі тривалої відсутності працівника апарату суду (відпустка, відрядження, тимчасова втрата працездатності) за дорученням безпосереднього керівника або керівника апарату суду всі невиконані документи передаються на виконання іншому працівнику апарату суду, якщо це призведе до порушення строків їх виконання.
13.1. Недотримання вимог цих Правил є підставою для притягнення працівника суду до відповідальності в порядку передбачену законодавством України.