flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

1 липня 2020 року набрав чинності Закон, яким запроваджується інститут кримінальних проступків

01 липня 2020, 15:24

1 липня 2020 року набрав чинності Закон від 22.11.2018 № 2617-VIII, яким запроваджується інститут кримінальних проступків. Внесено зміни яким було запроваджено інститут кримінального проступку. Зміни торкнулись як самого поняття діяння, так і його видів.

Відповідно до внесених змін діяння, які раніше відносились до категорії злочинів невеликої тяжкості, переведено до категорії кримінальних правопорушень.

Зокрема, тепер кримінальним проступком є управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, або відмова від медичного огляду на стан сп’яніння.

Кримінальний кодекс України доповнено ст. 286-1, відповідно до якої караються штрафом від однієї тисячі (17 000 грн.) до двох тисяч (34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років:

керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років".

Також Законом посилено кримінальну відповідальність за інші правопорушення.