flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд закрив провадження по справі за протоколом екоінспекції

02 серпня 2019, 18:25

Вчора, 1 серпня 2019 року Ленінський районний суд м.Кіровограда допитав свідка у справі про адміністративне правопорушення відносно громадянки Ч. за протоколом Державної екологічної інспекції Кіровоградської області за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду).

Допитаний у судовому засіданні свідок пояснив, що до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області надходили неодноразові звернення від громадян та громадських організацій щодо проведення робіт на території об’єкта природно-заповідного фонду парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемоги» з порушенням вимог природоохоронного законодавства. В період з 12.06.2019 по 13.06.2019 було проведено позапланову перевірку по дотриманню вимог природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності на території цього об’єкта. В ході перевірки КП «Єлізавета» було надано документи, на підставі яких не було проекту «Утримання і реконструкції парків-пам’яток садово-паркового мистецтва». Щодо змісту зазначеного протоколу свідок пояснив, що зазначене в протоколі проведення обрізки дерев із використанням технологічного транспорту є підтвердженням факту виконання КП «Єлізавета» робіт у парку «Перемоги», а суттю вчиненого правопорушення є порушення режиму утримання та охорони об’єкта природно-заповідного фонду парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемоги». Також свідок відповідаючи на питання захисника та головуючого судді пояснив, що його недоопрацюванням у складеному ним протоколі є: не зазначені у протоколі конкретні пункти статті 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», не зазначені в протоколі дати, коли було вчинено правопорушення, не зазначені у протоколі конкретне місце та час вчинення адміністративного правопорушення, також розмір завданої шкоди на даний час не встановлено.

По завершенню судового засідання суд вийшов до нарадчої кімнати до 16:00 год 2 серпня 2019 року.

Сьогодні, 2 серпня 2019 року Ленінський районний суд м. Кіровограда прийшов до висновку, що відсутні повні відомості вчинення правопорушення, а саме, не розкрито склад адміністративного правопорушення, не конкретизовано, які саме дії в порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-запоовідного фонду вчинено саме громадянкою Ч., визначені диспозицією статті 91 КУпАП, з посиланням на норми законодавства, що регулює здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, оскільки статті 91 КУпАП є бланкетною нормою, при цьому суд не вправі під час розгляду справи виходити за межі протоколу, а протокол про адміністративне правопорушеня, який є основним джерелом доказів, складений з порушенням вимог статті 256 КУпАП, а відтак, є таким, що не грунтується на належних доказах та не має належної сили. Інших належних та допустимих доказів, які б беззаперечно доводили обставини здійснення громадянки Ч. на об'єкті природно-заповідного фонду діяльності у порушення вимог режиму не надано. Суд приходить до висновку про недоведеність поза розумним сумнівом вчинення громадянки Ч. адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 91 КУпАП, що призвели, згідно протоколу від 13.06.2019 до порушення вимог Положення про об'єкт ПЗФ, статті 38 Закону України "Про природно заповідний фонд".

Суд постановив провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні громадянки Ч. закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

 

Фото - Без Купюр 

Прес-служба Ленінського районного суду м.Кіровограда