flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вища рада правосуддя встановила факт втручання в діяльність судді Ленінського районного суду м

11 вересня 2017, 15:40

Вища рада правосуддя встановила факт втручання в діяльність судді Ленінського районного суду м. Кіровограда щодо здійснення правосуддя

 

Вищою радою правосуддя проведено перевірку за повідомленням судді Ленінського районного суду м. Кіровограда Плохотніченка Л.І. про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя посадовими особами прокуратури Кіровоградської області.

За результатами розгляду звернення Вища рада правосуддя у своєму рішенні від 18.07.2017 № 2151/0/15-17 встановила, що дії посадових осіб прокуратури Кіровоградської області щодо внесення до ЄРДР відомостей про кримінальне правопорушення – постановлення ухвали слідчим суддею Ленінського районного суду м. Кіровограда Плохотніченком Л.І., може бути спробою втручання у здійснення правосуддя та тиску на суддю з метою отримання бажаних прокуратурі результатів у майбутній діяльності, маніпулювання діями судді Плохотніченка Л.І.

За результатами розгляду подання Вища рада правосуддя дійшла висновку про наявність підстав для внесення до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено вказані дії, що порушують гарантії незалежності суддів.

 

З повним текстом рішення Вищої ради правосуддя від 18.07.2017 № 2151/0/15-17 можна ознайомитися перейшовши за цим посиланням.

 

Суддя-спікер

 

Довідка.

Статтею 131 Конституції України визначено, що Вища рада правосуддя вживає заходів щодо забезпечення незалежності суддів.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод метою забезпечення незалежності судової влади є гарантування кожній особі основоположного права на розгляд справи справедливим судом тільки на законній підставі та без будь-якого стороннього впливу.

Незалежність судової влади є головною умовою забезпечення верховенства права, ефективного захисту прав і свобод людини та громадянина, юридичних осіб, інтересів суспільства й держави.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя вносить до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя.