Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В п’ятницю, 28 травня 2021 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно громадянина Ш. та громадянина У., яким повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого частиною третьою статті 369-2 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди).
За версією слідства, мешканець м. Києва підозрюваний У., маючи на меті отримання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб став на шлях протиправної діяльності у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.
За основу злочинної діяльності підозрюваний У. взяв наступну злочинну схему, яка передбачала створення умов для реалізації протиправних намірів, а саме – вимагання у особи коштів, для впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а саме на службових осіб Кабінету Міністрів України, задля погодження про призначення на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Усвідомлюючи неможливість доведення злочинного умислу самостійно, підозрюваний У. обрав груповий характер вчинення кримінального правопорушення, у формі співучасті кількох осіб. Так, в невстановлені в ході досудового розслідування час і місце, втягнув до реалізації своїх злочинних намірів підозрюваного Ш. та невстановлену органом досудового розслідування особу.
Проінформувавши підозрюваного Ш. та невстановлену особу, щодо своїх злочинних намірів, підозрюваний У. запропонував їм спільними, узгодженими діями, вчинити кримінальне правопорушення, за вище вказаною злочинною схемою.
Розуміючи протиправний характер пропозиції підозрюваного У., проте спонукаємі корисливим мотивом і метою незаконного збагачення, підозрюваний Ш. та невстановлена слідством особа надали свою згоду на спільну участь у вчинені кримінального правопорушення, вступивши, тим самим, з підозрюваним У. у злочинний зговір.
Так, підозрюваний У. в квітні місяці 2021 року, точного часу в ході досудового розслідування встановити не представлялось можливим, перебуваючи в м. Києві, зустрів там свого знайомого громадянина С., при цьому достовірно знаючи, що останній являється приватним підприємцем та має значні заощадження у вигляді грошових коштів.
В цей час у підозрюваного У. виник злочинний умисел на отримання грошових коштів від громадянина С. для матеріального збагачення, згідно раніше складеної злочинної схеми. Реалізовуючи свій злочинний умисел підозрюваний У. запевнив громадянина С., що має можливість вплинути, за грошову винагороду, на представників Кабінету Міністрів України за погодження про призначення його головою Кіровоградської обласної адміністрації. За свої послуги підозрюваний У. вимагав та повинен був отримати грошові кошти в сумі 3 500 000 доларів США.
В подальшому, підозрюваний У. на виконання злочинного плану направленого на отримання неправомірної вигоди, задля підтвердження дійсності його можливостей, залучився підтримкою підозрюваного Ш. та невстановленої особи, які разом час від часу контактували і зустрічалися з громадянином С., вимагаючи кошти у вказаній вище сумі, окрім цього підозрюваний Ш. запевним громадянина С. про його вплив на представників Кабміну.
Так, 26.05.2021, відповідно до домовленостей громадянин С. прибув в місто Київ, де в приміщенні банку зустрівся з підозрюваним У. та підозрюваним Ш., де передав їм грошові кошти в сумі 3 500 000 доларів США. Після отримання грошових коштів підозрювані У. та Ш. запевнили громадянина С. про призначення його головою Кіровоградської обласної державної адміністрації в найкоротші строки.
Дослідивши всі матеріали, додані органом поліції, суд застосував щодо підозрюваних У. та Ш. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів. Розмір застави становить 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Фото - з мережі Інтернет
Прес-служба суду